ا
امروز: دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۷

درباره ما

معرفی کنگره شهدای شهرستان فلاورجان

ماهیت شکل گیری ستاد کنگره ملی ۱۳۰۰ شهید خط شکن شهرستان فلاورجان

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فلاورجان در گفتگویی با اشاره این مطلب که کنگره شهدا و سرداران فقط به مراکز استان ها اختصاص داده می شود؛ اظهار کرد: در برخی شهرستان های استان اصفهان مانند فلاورجان به دلیل رشادت هایی که رزمندگان اسلام داشته اند و ایثارگری هایی که کرده اند مجوز برگزاری اجلاسه کنگره شهدا و سرداران داده شده است. سرهنگ علی فتحیان با گفتن این مطلب که قدم اول کنگره ایجاد چارت تشکیلاتی آن است خاطر نشان کرد: اولین معاونتی که تشکیل شد؛ جمع آوری و ثـبت خاطرات بود و پس از آن معاونت نـشر که وظیفه شان انتشار آن مطالب و مستنداتی اسـت کـه پیرامون شهدا و رزمندگان ودفاع مقدس جمع آوری شده است.

وی افزود: معاونت مهم دیگر ستاد کنگره شهدا شهرستان فلاورجان معاونت فرهنگی است که مسئولیت فضاسازی و معرفی ابعاد شخصیتی شهدا و ایثارگران را بر عهده دارد که با توجه به حجم کاری که دارد به زیر مجموعه های متعددی از قبیل: تولید آثار هنری، فرهنگی، نمایشگاهی، یادواره ها، مسابقات و تهیه و تکثیر محصولات فرهنگی تقسیم می شود. ایشان با بیان این مطلب که این کنگره  بیش از سه سال است کار خود را آغاز نموده اضافه کرد: در کنار معاونت های یاد شده معاونت های روابط عمومی، بازرسی، برنامه ریزی و مالی نیز در چارت کنگره شهدا دیده شده است که با قدرت هر چه تمام تر جهت پیشبرد اهداف کنگره، تلاش های مضاعف را انجام می دهند.

فعال شدن دفاتر فرعی جهت سهولت کار درسطح شهرستان با محوریت بسیج و سپاه

وی همچنین گفت: با توجه به تعداد بالای رزمندگان این شهرستان و همچنین شهدا و جانبازانی که تقدیم به نظام و انقلاب کرده است و به جهت تسریع و سهولت در انجام کار در کنار دفتر مرکزی کنگره ملی ۱۳۰۰ شهید خط شکن شهرستان فلاورجان که در شهر کلیشاد و سودرجان مستقر است در تمام شهرها و روستاهایی که تعداد شهدای بالایی دارند دفاتر فرعی کنگره ایجاد شده است که کار آنها ارتباط مستقیم با خانواده شهدا  و جمع آوری اسناد و یاد و خاطره شهدا و مصاحبه شفاهی توسط خواهران و برادران آموزش دیده میباشد.

دیدار مردم فلاورجان با مقام معظم رهبری

وی افزود: یکی از مهمترین برنامه های کنگره ملی ۱۳۰۰ شهید خط شکن شهرستان فلاورجان که کل مجموعه شهرستان پیگیر آن هستند دیدار عمومی مردم شهرستان فلاورجان با امام خامنه ای «مدظله العالی» است که آرزوی دیرینه مردم شهیدپرور این شهرستان است و امیدواریم آقا با عنایتی که به مردم دارند این دیدار میسر شود.

فرمانده سپاه ناحیه فلاورجان همچنین دعوت از سران و مسئولین کشوری و لشکری را از دیگر برنامه های مهم اجلاسه کنگره شهدای این شهرستان برشمرد و تاکید کرد: برگزاری دعای ندبه که از شبکه سراسری پخش میشود، جشنواره های کشوری در زمینه های مختلف، تهیه نمایشنامه و فیلم کوتاه از از زندگی شهدا جهت پخش در شبکه های سیما از دیگر فعالیت های مهم ستاد کنگره شهدا و سرداران شهرستان فلاورجان است.

اهداف عمرانی ، فرهنگی

وی با اشاره به عدم وجود یک سالن مناسب و بزرگ جهت برگزاری اجلاسه کنگره ملی ۱۳۰۰ شهید خط شکن شهرستان فلاورجان ادامه داد: با پیگیری معاونت پشتیبانی و همکاری مجموعه اداری شهرستان یک قطعه زمین در فلاورجان واگذار شد که با برنامه ریزی های انجام شده و مجموعه مهندسی سپاه و بسیج تا قبل از زمان برگزاری اجلاسیه یک سالن بزرگ چند منظوره در خصوص کنگره شهدای خط شکن و هیات رزمندگان شهرستان ایجاد خواهد شد که در آینده می توان از آن در تمام برنامه هایی که شهرستان به یک سالن مناسب نیاز دارد استفاده کرد. دبیر شورای سیاست گذاری کنگره شهدا در پایان افزودند: یکی از نیازهای کنگره ملی ۱۳۰۰ شهید خط شکن شهرستان فلاورجان موزه ای است که بتوان آثار و مکتوبات شهدا را در آن به معرض دید عموم قرار داد و همچنین با نگهداری مناسب، آنها را برای نسل های آینده حفظ کرد که در کنار سالن بزرگ اجلاسه ایجاد موزه نیز برنامه ریزی شده است.

«سید سعید موسوی»

”

https://telegram.me/tayyebin_irکليه حقوق اين سايت متعلق به سایت کنگره ملی شهدای شهرستان فلاورجان می باشد و کلیه فعالیتهای این سایت مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.