ا
امروز: دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۷

به گزارش روابط عمومی ستاد کنگره ملی 1300شهید خط شکن شهرستان فلاورجان؛

یادواره شهید افتخار محله، آبروی کوچه های هویه

یادواره شهید افتخار محله، آبروی کوچه های هویه
یادواره و اولین شهید افتخار محله ی هویه شهید گران قدر مسلم اکبری روز یکشنبه 9 آبان ماه 1395 به عطر 22 شهید گران قدر دوران هشت سال دفاع مقدس در روستای هویه شهرستان فلاورجان برگزار شد.؛

یادواره و اولین شهید افتخار محله ی هویه شهید گران قدر مسلم اکبری روز یکشنبه ۹ آبان ماه ۱۳۹۵ به عطر ۲۲ شهید گران قدر دوران هشت سال دفاع مقدس در روستای هویه شهرستان فلاورجان برگزار شد.

 این مراسم معنوی که به منظور میثاق با شهیدان، بیعت با ولایت با حضور خانواده های محترم شهدا، رزمندگان، همرزمان شهدا، مسئولین سپاه ناحیه فلاورجان، ائمه ی جماعات و قشر هایی از مردم ولایت مدار شرکت داشتند.مراسم از ساعت ۱۵ شروع  و تا اذان مغرب به طول انجامید  و خانواده ی شهید و همرزمانش به بیان خاطرات و حماسه آفرینی و ویژگی ها و سبک زندگی شهید پرداختند.

شهید مسلم اکبری از مردان بی ادعا و لبیک گو به امام زمان خود بود و زمانی که دشمنان آمدند و چشم طمع به ایران دوختند، نگذاشتند به اندرونی خانه های ما رخنه کنند و با همه ی سختی ها ، رنج ها و کمبود تجهیزات نظامی در سایه ی روحیه ی شهادت طلبی با ایمان قوی و تقوا توانستند، دشمن متجاوز را شکست دهند. و با دفاع ازآرمان ها و اعتبار بین المللی به کشور عزیزمان ایران بدهد.

شهید مسلم اکبری یکم ابان ماه ۱۳۳۷ در روستای هویه از توابع شهرستان فلاورجان چشم به جهان گشود. پدرش محمد کشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت. شهید مسلم اکبری تا پایان دوره ی متوسطه در رشته ی اقتصاد درس خواند و موفق به اخذ دیپلم شد.

شهید به عنوان بسیجی در سال ۵۹ در جبهه حضور یافت و در ۱۶ آبان ماه ۱۳۵۹ در منطقه ی بانه هنگام درگیری با گروه های ضد انقلاب بر اثر اصابت گلوله  به سفیدی ران هر دو پا مجروح و به بیمارستان بانه اعزام گردید و سپس بر اثر جراحات شدید به فیض شهادت نائل میگردد.

فرازی از وصیت نامه

شهید مسلم اکبری در وصیت نامه ی خود نوشته است که: آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که مانده اند باید کار زینبی بکنند و خطاب به اطرافیان میگفت: دستانم را از تابوت بیرون بگذارید تا دیگران بدانند از مال دنیا چیزی با خود نبردم و چشمانم را باز بگذارید تا بدانند کور کورانه عمل نکردند.

این جانب مسلم اکبری به نام امر امامم به حکم شریعت اسلام، به دلخواه خود و بدون هیچ اجباری به کردستان جهت انجام ماموریت اعزام شدم.

روابط عمومی ستاد کنگره ملی ۱۳۰۰ شهید شهرستان فلاورجان – محمد مومنی

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

”

https://telegram.me/tayyebin_irکليه حقوق اين سايت متعلق به سایت کنگره ملی شهدای شهرستان فلاورجان می باشد و کلیه فعالیتهای این سایت مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.